- BERNSTEIN 100
Philadelphia Orchestra hraje při této příležitosti ve dnech 12.-15. říjne 2017 hned čtyři koncertní představení West Side Story. Diriguje hudební ředitel orchestru Yannick Nézet-Séguin, roli Marie zpívá Isabel Leonard.
- NOVÉ OPERNÍ INSCENACE V ŘÍJNU
---------------------
14. října diriguje Tomáš Netopil premiéru Smetanovy Prodané nevěsty ve "svém" divadle v Essenu. Do 18. ledna je naplánováno dalších 10 repríz.
- režie: SKUTR (s nimi Netopil dělal svou poslední inscenaci v ND Praha - Dona Giovanniho)
- scéna: Martin Chocholoušek
- kostýmy: Simona Rybáková
---------------------
Inscenace je přenesená z opery v Curychu, kde byla uvedena v roce 2014. Dirigent Václav Luks s sebou pro 6 představení přiveze i orchestr Collegium 1704.
Claudia Monteverdi: Il Ritorno d'Ulisse in Patria
Musical Director: Vaclav Luks
Režie - Willy Decker
Scéna - Wolfgang Gussmann
Kostýmy - Wolfgang Gussmann, Susana Mendoza
Dramaturg - Kathrin Brunner
V přímém přenosu bude možné premiéru sledoval od 18 hodin na rozhlasové stanici NDR Kultur
- NOVÉ OPERNÍ INSCENACE V LISTOPADU
Andrew Davis diriguje inscenaci Die Walküre v režii Davida Pountney se zpěváky Eric Owens, Christine Goerke, Elisabet Strid a Brandon Jovanovich
5. listopadu Zurich, Opernhaus
Karita Mattila, Annette Dasch, Christopher Purves a Christopher Ventris v hlavních rolích nové inscenace opery Kurta Weila Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny; dirigent Fabio Luisi, produkce Sebastian Baumgarten
10. listopadu Kodaň, Opera House
Alexander Vedernikov diriguje novou inscenaci La fanciulla del West režiséra Christoffera Berdala; zpívají Ann Petersen, Niels Jørgen Riis a Johan Reuter
14. listopadu Milan, La Scala
Maxime Pascal diriguje premiéru opery italského skladatele Salvatore Sciarrino (nar. 1947): Ti vedo, ti sento, mi perdo; režie Jürgen Flimm, zpívají Laura Aikin a Charles Workman
18. listopadu Dresden, Semperoper
Venera Gimadieva, Edgaras Montvidas a Alexey Isaev v hlavních rolích nové Lucia di Lammermoor; dirigent Giampaolo Bisanti, režie Dietrich W. Hilsdorf
18. listopadu London, Coliseum
Premiéra opery Nico Muhly (Američan, 36 let) Marnie, v hlavní roli Sasha Cooke, dirigent Martyn Brabbins, produkce Michael Mayer
19. listopadu London, Royal Opera House
Antonio Pappano diriguje Rossiniho epickou tragédii Semiramide v režii Davida Aldena a s excelentním obsazením Joyce DiDonato, Ildebrando D'Arcangelo, Daniela Barcellona a Lawrence Brownlee
19. listopadu Monte-Carlo, Salle Garnier
Barbara Frittoli, Luciana D'Intino a Roberto Alagna zpívají Davide Livermore's new Adriana Lecouvreur, c. Maurizio Benini
21. listopadu San Francisco, War Memorial Opera House
Premiéra opery Johna Adamse (nar. 1947) Girls of the Golden West; dirigent Grant Gershon, režie Peter Sellars
24. listopadu Benátky, La Fenice
Myung-Whun Chung diriguje novou produkci Verdiho Un ballo in maschera s Kristin Lewis, Francesco Meli a Vladimir Stoyanov, režie Gianmaria Aliverta
26. listopadu - Berlin, Deutsche Oper
Olivier Py režíruje novou inscenaci opery Giacomo Meyerbeera Le Prophète s Gregory Kunde, Clémentine Margaine, Elena Tsallagova v hlavních rolích a dirigentem Enrique Mazzola
V Česku se v listopadu žádné operní premiéry nekonají.
- OPERAVISION
15. října 18:30 - Komische Oper Berlin - Claude Debussy: Pelléas et Mélisande
19. října 12:00 - #OperaPassion Day - osmihodinový přímý přenos z Royal Opera House, English National Opera, English Touring Opera, Opera North, Glyndebourne, Welsh National Opera, Scottish Opera a Northern Ireland Opera
20. října 17:00 - Festival Verdi in Busseto - Giuseppe Verdi: La traviata
28. října 17:00 - Opera North Leeds - Richard Wagner: Das Rheingold
3. listopadu - Garsington Opera - Wolfgang A. Mozart: Le nozze di Figaro
4. listopadu 17:00 - Opera North Leeds - Richard Wagner: Die Walküre 1. jednání
11. listopadu 17:00 - Opera North Leeds - Richard Wagner: Die Walküre 2. jednání
18. listopadu 17:00 - Opera North Leeds - Richard Wagner: Die Walküre 3. jednání
24. listopadu 20:00 - Palau de les Arts Reina Sofia Valencia - Christoph W. Gluck: Le Cinesi
25. listopadu 17:00 - Opera North Leeds - Richard Wagner: Siegfried 1. jednání
2. prosince 17:00 - Opera North Leeds - Richard Wagner: Siegfried 2. jednání
9. prosince 17:00 - Opera North Leeds - Richard Wagner: Siegfried 3. jednání
10. prosince 17:00 - Poznań Opera House - Feliks Nowowiejski: Legenda Bałtyku
15. prosince 17:00 - La Monnaie / De Munt Brussels - Francis Poulenc: Dialogues des Carmélites
(zpívají m.j. Patricia Petibon, Véronique Gens, Sophie Koch a Sandrine Piau)
16. prosince 17:00 - Opera North Leeds - Richard Wagner: Götterdämmerung 1. jednání
22. prosince - Hungarian State Opera - Engelbert Humperdinck: Hänsel und Gretel
23. prosince 17:00 - Opera North Leeds - Richard Wagner: Götterdämmerung 2. jednání
30. prosince 17:00 - Opera North Leeds - Richard Wagner: Götterdämmerung 3. jednání
- DAVID POUNTNEY
Žádné komentáře:
Okomentovat