Omlouvám se všem, kdo postrádají ve starších příspěvcích fotografie. Jsou začarované někde v googlových střevech.
Pracuji na jejich osvobození, ale chce to čas.

Prohledat tento blog

Nabídka z archivu

Zbavit svět lži je víc než odzbrojení

Následující text je skoro 60 let starý. Modlitba za pravdu Bože, který jsi stvořil národy a všem jsi vdechl touhu žít ve cti, zbav dneš...

středa 18. prosince 2019

Prosincové drobky

2. prosince se starosta Řeporyj nechal s gustem ostouzen v ruské televizi

2. prosince
Pěkná partička, jen co je pravda, jednomu je z nich na blití. Vrací mi to vzpomínky na dětství, kdy jsem místo výuky ruštiny, která u mě vyvolávala nauzeu, navštěvoval lékaře.2. prosince byly zveřejněny dílčí informace o konečných výsledcích auditu EU

3. prosince
Lex Babiš! A nebyl to náhodou už ten zákon, jímž jsou ministři na rozdíl od svých podřízených zbaveni estébáckého břemene? Babiš tenkrát v roce 2014 udělal v parlamentu kravál a socdem s lidovci ho pustili do vlády. Jedna cesta z té hromady hnoje, kterou s věrnými socany zavalili stát, by tady ale byla. Že by jako Babiš nechal zavřít ten svůj věšák na drahý kabáty, co má teď pod palcem Agrofert, aby dokázal svou čistotu, a až se stane prezidentem, tak by jí dal milost. Zbývá už jen jeden problém: jak se zbavit Zemana? Třeba by ho mohl unést do Kremlu a tam Putinovi prásknout, že spolu s Žirinovským připravuje v Moskvě revoluci, aby mohli ukrást ruský zlatý poklad. Babiši, Babiši, ty špatně skončíš, partaje už si porcujou tvý voličstvo.

3. prosince
Tak 2800 mld. s významným podílem EU chce Babiš investovat v příštích 10 letech do svého zatím tajného programu. Česká republika podle ministrů Havlíčka a Brabce požaduje na přechod k nízkoemisní ekonomice finance od Evropské unie, protože sama to nezvládne. A teď taková lapálie a premiér i jeho věrní ministři hlasitě lžou a mlží. A s EU se chce soudit kvůli pár stům milionů, které z ní podvodně vymámil převážně pro své podnikání. Ten člověk si fakt vede jako hádavý hamižný velkohokynář. Nebo mu snad ty prachy cpou někde jinde? Rusko, které nemá na vlastní investice a vzhlíži k Trumpovi, aby sejmul břímě sankcí za 13 000 mrtvol na Ukrajině a umožnil přísun západních investic? Čína, z jejíchž slibů prezidentovi zbyl z ostudy kabát? Jak dlouho mu může věřit 30 % voličů, když dokonce i v tom běžném provozu je v minusu a musí si půjčovat?


4. prosince oznámil nejvyšší státní zástupce závěry přezkoumání kauzy "Čapí hnízdo"

4. prosince
Tak to bychom měli audit, Čapák... co chybí do třetice všeho dobrého?

4. prosince
Živý paralyzér

Na obrázku může být: one or more people , dog a outdoor

5. prosince vyzval poslanec Pirátů TOP09, aby odstranila z pozice Miroslava Kalouska a nejlépe se samorozpustila

5. prosince
Dočetl jsem tragickou baladu o hromadě hnoje nazvanou Rudý Zeman. Pokud se někdo neorientuje v chaosu, do kterého uvedli zemi Zeman s Babišem, je to užitečná pomůcka, i když odporné čtení. Je škoda, že nedůsledná demokracie jim nedokázala nasadit pouta dokud byl čas.

6. prosince
Nejhorší na tom auditu nejsou ony miliony, ale zdokumentovaná skutečnost, že nejvyšší představitelé státu cynicky obchází zákony a ministerští úředníci vymýšlí způsoby, jak někomu namluvit, že to je v souladu s nimi. Něco jako duch zákona je pro ně neznámý pojem. Na tohle ovšem dojel bolševik. Co po mně chceš, pravdu či lež... šaškové počmáraní.

6. prosince
Cynismus, arogance a ohýbání zákonů ústavou počínaje jsou charakteristické pro B&Z vládnutí. Proč se potom diví, že odrazem toho u podřízeného lidu je rostoucí počet mrtvol na silnicích?

6. prosince
Zdá se, že Piráti narazili na voličský strop. Chtěli by snad pohltit TOP09, jejíž ideový background pirátí program postrádá a překáží jim v tom Kalouskova osobnost? To je naplnění volebního hesla "pusťte nás na ně," které spojovali m.j. s nápravou příliš vysokých cen bytů, jež však od té doby stouply minimálně o 20 %? Nebo se obávají, že TOP se spojí s ODS? Neměli by spíš lépe prezentovat vlastní výsledky? Ale že s tím Michálek vyrukuje zrovna teď, kdy Bartoš v DVTV možnost širší koalice odmítá, to svědčí spíš o dalších vnitřních problémech strany.

No, pokud jde o zbytnělá ega, je to dnes v první řadě Zeman a před ním Klaus, kdo je prostřednictvím své formální autority léta vědomě přikrmují za cenu oblbování nepříliš zkušené a informované části potenciálních voličů. A třetí je Babiš, jehož metody a temná místa jsou dostatečně známy a stejně jako předchozí dva objektivně škodí této zemi a zostuzuje ji. Takže doufat, že pokud opozice zavrhne někoho dalšího, kdo jim překáží, budou B&Z nakloněni se s ní rozdělit o moc, může jen jedinec, který hraje z nějakého důvodu velice falešnými kartami, lhostejno zda je blb či padouch. Nebo snad opravdu věří, že když ze scény zmizí jmenovitě Kalousek, Babišovi voliči spolu s voliči TOP se pohrnou k pirátům? Pak jsem nakloněn věřit tomu, že ti Bartošovi hoši si tu a tam šlehnou.

8. prosince
Tak si říkám, že Minář trochu vzal vítr z plachet Pirátům, kteří se 10 let prezentují jako představitelé těch mladých a progresivních. A najednou přijde parta lidí, kteří staví do popředí hodnoty jako etika a morálka a jdou za ní statisíce, zatímco Piráti ve stejné době řeší osobní problémy místopředsedy a v IT hlasování to zajímá pár stovek lidí. A navíc nová předsedkyně TOP09 se k výzvám z Letné hlasitě hlásí. A co teď, to přece musí být frustrující. A tak 30letý místopředseda, absolvent elitního Keplerova gymnázia, práv a teoretické fyziky na UK zřejmě v jakési osobní krizi nevidí nic lepšího, než nejapně zaútočit na TOP09 a jejího zakladatele. Jaká může být budoucnost takového člověka s kulhající sociální inteligencí v politice? „Winston Churchill řekl: Když otevřeme hádky mezi minulostí a současností, ztratíme budoucnost.“

13. prosince·
Vypadá to, že po pirátech už i v ods pochopili, že nejlepší cesta k úniku ze spáru Minářových anarchodemogratických samozvanců je dát Kalouskovi přes držku a zaujmout státotvorně středovou pozici.

13. prosince
No jo, no, po staru se žít nedá. Tedy až na to lhaní, to je oblíbené stále. Ovšem prolhat se k nové naději je taky dost chucpe. Ale skvělí státotvorní odéesáci to teď berou asi tak, že jen ať si lže, hlavně že to vlasti prospěje, vždyť chucpe může mít i pozitivní konotaci. Ostatně: "Co po mně chceš, pravdu či lež zkus ty dvě rozeznat a pak se směj."😀😖


6. prosince vyhrála Ester Ledecká závod Světového poháru v alpském lyžování

7. prosince
Je povzbudivé, když nárok na prvenství se dá změřit a podvod potrestat.


10. prosince demonstrace na Václavském náměstí
11. prosince
Zatímco Hlavním nádražím včera večer znělo "ať si sedne taky" a "už ti to jede" Rudolfinem se neslo Hallejujah. Ač se Babiš bezpochyby cítí být "King of Kings and Lord of Lords", je spíš opak Mesiáše a z mrtvých také nevstane. Ostatně jaký byl Gottwald vládce Československa, a když v sobotu dopoledne dodýchal, tak parta na hory jedoucích přiožralých lékárníku odpoledne zpívala "Už ho tam vezou, na svatý pole, proč si se uchlastal, ty starej vole."
Řeporyje postaví pomník Vlasovcům


12. prosince volby ve Velké Británii

16. prosince
Tak velký tlučhuba Boris se prolhal k impozantnímu vítězství smlouvy, kterou odmakala Theresa May. Ultralevý Corbyn mu k tomu svou extrémní zmateností otevřel vrata dokořán. Angličané časem poznají, co bude Boris schopen splnit. Vlastně je to stejné jako Babišovo Budelíp a Národní investiční plán "jen si řekněte, peníze jsou" za 8000 mld. se stovkami kilometrů dálnic, 50 zimními stadióny atd., celkem 20 000 akcí, ovšem za 30 let. Ministerští úředníci tabulky bezpochyby zvládnou skvěle. Ale kde vzít lidi (pokud by tedy náhodou byly ty peníze) na provedení? Velkohubé plány byly i v RVHP a jak to dopadlo? A Putinovy slavné Národní projekty jabysmet. Místo práce prodávají sny, což je konec konců snazší, a lidem, co slyší na jednoduchá řešení, se to líbí.

-------------------------

K HUDBĚ
13. prosince
Zatímco úterní Handelova hudební lahůdka byla něco jako pohlazení duše, středeční Rudolfinum se Srnkou a Eötvösem byla těžká sofistikovaně vykalkulovaná nuda dláždící cestu nikam. Naštěstí už zítra hraje Lukáš Vondráček a hlavně v neděli Chorea Bohemica, desetiletími ověřený zdroj adventní pohody. "Však jest adventu již nakrátku a přede dveřmi Štědrý den!“

18. prosince
Ještě k předvánoční muzice.
Sobotní recitál Lukáše Vondráčka byl dalším pohlazením. Schumann, Smetana, Ravel a Schubert. Obdivuhodné Smetanovy České tance podal brilantně a závěr poněkud nevyvážené Schubertovy sonáty byl bouřlivý. 

A večer jsem ještě stihl madridský záznam Tamerlána z roku 2006 s Placido Domingem. Byl neoddiskutovatelná kvalita, zato letos se ho v MET i LA Opera surově zbavili kvůli nějakým desetiletí vzdáleným "MeToo" prohřeškům. Údajným. Evropa v čele s La Scalou ho zřejmě uvítala s otevřenou náručí. James Levin, kterého takhle likvidovali v MET likvidovali vloni, z toho aspoň vyrazil 5 mil. $

Nedělní Chorea Bohemica měla sice vánoční atmosféru, ale do stejné řeky dvakrát nevstoupíš. Před 35, 30 i 15 roky byli daleko autentičtější a spontánnější. Dnešní novicové budou za 40 let říkat to samé.

A dneska večer houslová superstar Leonidas Kavakos s Českou filharmonií. Beethovenův houslový koncert a Eroica. Super.


RUSKÉ VÁLKY
14. prosince
Na okraj týdne. Ve středu uplynulo 25 let od začátku první čečenské války, ve které občané a hrdinové SSSR bojovali proti jiným občanům a hrdinům SSSR. Pak VV Putin pomstil oběti neznámých teroristů ve druhé čečenské válce a začal zvedat Rusko z kolen. Oficiální statistiky sice neexistují, ale ty neoficiální mluví o 30 až 120 tisících mrtvol. Ukrajinu potrestal "jen" 13 000 obětí a to včetně vlastních a Bělorusko si možná koupí. Fakt máme zůstat klidní, když se spekuluje o ruském úvěru na dostavbu jaderných elektráren v Česku?


VSTÁVAJÍ NOVÍ BOJOVNÍCI?
18. prosince 
Profesor Jan Čižinský, inspirován osobní zkušeností a úspěchem Chvilek, ohlásil vlastní projekt "3000 statečných," kteří mají rozhovory s lidmi získat milion nových voličů pro demokracii. To je 333 voličů na jednoho aktivistu. To je ušlechtilé. Vzhledem k současnému relativnímu blahobytu je ovšem třeba vyburcovat lidi "dělovou ránou" a ne nějakým demokratickým pšoukem. Politických podvodníků typu Okamura nebo VKjr by se jistě našlo mnoho. Bohužel ranař, který by demokraticky přesvědčil lidi, aby ho následovali a nevedl je přitom k propasti, se v klidném proudu, kde se mírově bojuje hlavně o teplotu planety v roce 2050, se hledá těžko. Vlastně jediný excentrik typu Borise Johnsona je řeporyjský starosta Novotný. Jeho heslo "Až vyhraju válku s Ruskem, pověsím Lavrova" mne oslovuje. NOVOTNY FOR PREMIER.😂👍Žádné komentáře:

Okomentovat