Omlouvám se všem, kdo postrádají ve starších příspěvcích fotografie. Jsou začarované někde v googlových střevech.
Pracuji na jejich osvobození, ale chce to čas.

Prohledat tento blog

Nabídka z archivu

Zbavit svět lži je víc než odzbrojení

Následující text je skoro 60 let starý. Modlitba za pravdu Bože, který jsi stvořil národy a všem jsi vdechl touhu žít ve cti, zbav dneš...

středa 1. května 2019

Ten náš Milda

Občas mi vrtá hlavou inž. Zeman. Hlupák to není, ale musel mít drsné dětství, což vyústilo v touhu vyniknout stůj co stůj. Demagogií neohlížející se na fakta, sliby nerespektujícími možnosti a předstíráním chápání problémů těch, kdo ho mají vynést nahoru, se mu to do jisté míry daří.

Za tím účelem současně usiluje o zničení každého, kdo je níž než on a postaví se mu do cesty, a stůj co stůj se snaží získat přízeň těch, kteří jsou podle něj úplně nahoře. Putin, Trump, Si. A to bez ohledu na to, k čemu ho zavazuje úřad i za cenu úplného ztrapnění a sebeponížení. Od prvního za téměř 20 let nic konkrétního nezískal, spíš naopak, vezmeme-li v úvahu třeba velkorysé prominutí ruského státního dluhu. Druhý ho dva roky ignoruje. Tak napnul síly k třetímu. Nechal kvůli němu zmlátit české občany. Žadoní o půjčení peněz zvané investice. Dělá ze sebe blbečka v čínské televizi. Pomlouvá v Číně české úřady. Není snad jeho jednání iracionální? Ano, a ostatně nejen toto. Takový je i jeho vztah k chlastu a hulení, které veřejně hájí ba dokonce chválí, a tvrdí, že devastované zdraví, jež je toho důsledkem, je v jeho věku normální. Může si ho vůbec někdo s funkčním mozkem vážit?

A stejně se najdou lidé, kteří na něj sází. Jeho nejbližší spolupracovníci neprověření příslušným úřadem, případně fungující jako soukromé osoby, kterým jeho blízkost umožňuje provádět podivné kšefty. Předseda vlády, který se o něj musí opírat s ohledem na své podnikatelské problémy kriminálního charakteru. Ministr, který vrší politické chyby a na jeho přání likviduje a kriminalizuje významné odborníky. 

Je otázkou času, kdy moc téhle společnosti s r.o. opadne. Nebo, bude-li trvat dostatečně dlouho, se změní v normu jako Husákova normalizace. Ale i ta se nakonec zhroutila a jen její vzdálená ozvěna v osobě Milouše Jakeše tvrdí, že kdyby jí nebylo ublíženo, bylo by lépe. Nezbývá než si přát, aby  tohle absurdní divadlo vyburcovalo co nejvíce lidí a do čela protestů se postavilo hnutí nebo strana vedená rozhodným a schopným jedincem, a tahle tragikomedie skončila co nejrychleji.

Tolik k 15. výročí vstupu České republiky do Evropské unie.

Žádné komentáře:

Okomentovat