Omlouvám se všem, kdo postrádají ve starších příspěvcích fotografie. Jsou začarované někde v googlových střevech.
Pracuji na jejich osvobození, ale chce to čas.

Prohledat tento blog

Nabídka z archivu

Zbavit svět lži je víc než odzbrojení

Následující text je skoro 60 let starý. Modlitba za pravdu Bože, který jsi stvořil národy a všem jsi vdechl touhu žít ve cti, zbav dneš...

středa 17. února 2016

Hudební drby - únor 2016


  • Stalo se něco v České filharmonii? Po dvou podivného tápání kolem židle koncertního mistra, na kterou bez jakéhokoli zájmu o posluchače usedali prakticky neznámí houslisté, se najednou objevil e-mail oznamující, že pro koncerty 17.-19. února vypomůže koncertní mistr Vídeňských symfoniků. Jedná se o trvalý této instituce obrat ve vztahu k návštěvníkům koncertů?


  • Český tenorista Petr Nekoranec, který letos oslaví 24. narozeniny a je od sezóny 2014/15 členem Operního studia Bavorské státní opery v Mnichově, byl údajně přijat do prestižního Lindemannova programu pro mladé umělce v newyorské Metropolitní opeře. Je to zcela mimořádná příležitost, protože do tohoto programu se stipendiem cca 40 000 $ ročně je zařazeno dohromady ve třech ročnících pouze 13 zpěváků, kteří tak dostanou prvotřídní nadstavbu (ve spolupráci s Julliard School), která je připraví na špičkovou profesionální kariéru.


  • Hudební ředitel Royal Opera Antonio Pappano a americká zpěvačka Joyce DiDonato převzali v Los Angeles při ceremoniálu Grammy cenu za Best Classical Solo Vocal Album. To se jmenuje "Joyce and Tony: Live from Wigmore Hall." a bylo nahrán v září 2014 v londýnské Wigmore Hall, kde Pappano doprovázel mezzosopranistku na klavír. Výběr písní odráží italské a americké kořeny obou hudebníků.  • Tucker Awards 2015 Gala. Boj o tenora v podání hvězdné sopranistky Christine Goerke (Tucker Award 2001) a mezzosopranistky Jamie Barton (Tucker Award 2015)

Žádné komentáře:

Okomentovat