Omlouvám se všem, kdo postrádají ve starších příspěvcích fotografie. Jsou začarované někde v googlových střevech.
Pracuji na jejich osvobození, ale chce to čas.

Prohledat tento blog

Nabídka z archivu

Zbavit svět lži je víc než odzbrojení

Následující text je skoro 60 let starý. Modlitba za pravdu Bože, který jsi stvořil národy a všem jsi vdechl touhu žít ve cti, zbav dneš...

úterý 15. července 2014

I ty, Číno?

Nedosti na tom, že ruský ministr financí děsí obyvatelstvo novými daněmi a v moskevském metru jsou desítky mrtvých a stovky raněných. V den zahájení konference BRICS zveřejnil list Žen-min ž'-pao (People´s Daily/Lidový deník), což není žádný plátek, ale oficiální deník KS Číny, studii "Modrá kniha rozvojových ekonomik: Zpráva o rozvoji zemí BRICS (2014)".

Důležitými faktory zpomalení ekonomického růstu Ruska bylo vliv světových cen ropy, změny mezinárodních toků kapitálu, pokračující evropská dluhová krize roku 2010 a záporný růst ruských investic v roce 2013. Zpráva podtrhuje, že nehledě na prognózu růstu světové ekonomiky v letech 2014-15, který by se měl příznivě promítnout do rozvoje Ruska, nemusí být jeho ekonomický rozvoj příliš optimistický. Dokonce i kdyby se v roce 2014 obnovil ekonomický růst EU, země bude v nejbližších dvou letech zatížena sankcemi. V důsledku toho nelze očekávat výrazný skok v poptávce po ruských energetických zdrojích. Kromě toho je nevyhnutelné se zabývat podstatnými riziky spojenými s vývojem finančních trhů.

Autoři studie doporučují Rusku zabývat se také prognózami ekonomického poklesu v Číně, protože Čína už se stala základním obchodním partnerem Ruska.

Ve studii je zdůrazněno, že řešení otázky poklesu temp růstu ekonomického rozvoje v Rusku a zabezpečení trvalého a rychlého rozvoje v budoucnosti závisí na změně ekonomického modelu v Rusku. Tento model do značné míry závisí na hospodářské politice vlády.

Když si to tak člověk čte, vypadá to skoro na vzkaz: "Putin, neblbni na Ukrajině a koukej se starat o hospodaření země." Přes veškeré objímání a sliby, že společně obsadí Severní pól.

Žádné komentáře:

Okomentovat