Omlouvám se všem, kdo postrádají ve starších příspěvcích fotografie. Jsou začarované někde v googlových střevech.
Pracuji na jejich osvobození, ale chce to čas.

Prohledat tento blog

Nabídka z archivu

Zbavit svět lži je víc než odzbrojení

Následující text je skoro 60 let starý. Modlitba za pravdu Bože, který jsi stvořil národy a všem jsi vdechl touhu žít ve cti, zbav dneš...

neděle 16. března 2014

Čtení jen pro otrlé

Alexandr Prochanov: Směr Krym
Izvestija, 16.3.2014, 19:01

Krym je jako drahocenná perleťová lastura mezi úchvatnými zelenými vodami. Přilož k ní ucho a uslyšíš tajemnou hudbu ruských dějin. Ale to je básnický obraz, za kterým je vidět tvrdý zápas kontinentů, zemí, politických systémů a ideologických modelů.

Referendum skončilo, Krym se rychle bliží k Rusku. Čím rychlejší je toto přibližování, tím víc jsou vidět jeho následky. Rusko vstupuje do postkrymské fáze svých dějin. Na Rusko se valí nestydatý proud informačních útoků.  Jsou připraveny ekonomické sankce, které přeruší obchodní kanály spojující východ se západem. Američané se chystají odpálit ropnou bombu, která vrhne na trh obrovské množství nafty, která má srazit ceny uhlovodíků a podříznout ekonomiku Ruska.

Rusko odstřihávají od řady politických organizací a mezinárodních politických procesů. Nevyhnutelné jsou podvratné operace proti Rusku v jeho jednotlivých oblastech, v Povolží a na Kavkaze. Pátá kolona v ruské ekonomice a kultuře bude zapojena do nekonečných zvláštních operací. Nejspíš se z nebe a za hřmění, jako ohromný plát železa začne spouštět opona. A studená válka natahuje k hrdlu Ruska své promodralé ruce.

Jak má země reagovat na něžnosti těchto kostnatých prstů? V podmínkách nejtvrdšího tlaku na Rusko nás čeká duchovní mobilizace. Končí časy pokojných zábav, lehkomyslné ironie, liberálního žvanění o svobodě a liberální skepse ve vztahu k ruskému státu. Stát znovu vyjadřuje národní vůli a osud národa. Konzolidace lidu kolem státu a víra v něj dávají spásnou sílu uprostřed hrozeb a neštěstí tohoto světa, stanou se obsahem života společnosti v mnoha jeho projevech. Před námi je práce, sice opožděná, ale nevyhnutelná, na přeměně společnosti. Poděkujme Krymu s jeho lázněmi a sevastopolskou základnou.

Nyní, v postkrymském obdobím, je změna nevyhnutelná. Při svém nedávném rozhovoru s novináři Putin poukázal na deformace a bolavá místa současného Ruska, které v mnohém připomínají sousední Ukrajinu, a vedly by ke katastrofě. Rusko musí změnit styl života oligarchů, a donutit boháče, aby pracovali ve prospěch země, aby do Ruska vrátili kapitál a investovali ho do ruských závodů, silnic a zemědělské výroby.

Musíme rozbít ten ohavný stroj, jenž vznikl za Gajdara, který jako pumpa vysává z Ruska všechny jeho zdroje a petrodolary. Vyměňuje je za cenné papíry Ameriky a tak sponzoruje americkou ekonomiku, budování amerických letadlových lodí a ponorek, a nových systémů kosmických zbraní namířených na Rusko.

Před námi je úkol skončit s korupcí. A amnestie Serdjukova, to je poslední pardón pro rozkradače národního bohatství. Před námi je dlouho očekávaný prudký vzestup, který přeroste ve druhou industrializaci Ruska, v dlouho očekávané budování nových moderních provozů, které nás zbaví diktatury uhlovodíků. Urychlený vývoj zbraní bude odpovědí na vstup 6. americké flotily do Černého moře.

A konečně země, ruská pole, ruské zemědělství. Gigantický celonárodní projekt, zajišťující Rusku vlastní potraviny. Obnovení rozpadlého agrokomplexu, přesídlení lidí z ohavných nabobtnalých megapolisů na nekonečné plochy ladem ležící ruské země.

To všechno bude doprovázeno ideologickou výstavbou, kdy ideologie ruského státu, která se stydlivě skrývala ve stínu, znovu vyjde na světlo boží a projeví se v činech probuzeného národa přijímajícího výzvy doby. Ruský faktor, mohutný výbuch energie, který se objevil v průběhu krymské kampaně, tento faktor zajistí Rusku organizaci, tvořivost, stoicismus, schopnost překonávat nepřekonatelné historické potíže, vítězit v těch nejsložitějších dějinných srážkách.

Konec báchorek, kterými nás krmili 20 let. Podle nich Rusko nemá nepřátele. Rusko má nepřátele za hranicemi i uvnitř země. A jestli se nepřítel nevzdá, polejou ho "zeljonkoj".

Ale stejně uprostřed hrozeb a nebezpečí, uprostřed konfliktů a bitev, které vyvolala ukrajinská krize, je Krym boží dar, je to ruský zázrak, kterému Puškin zasvětil své nádherné verše:

        Uprostřed zelených vln narážejících na Tauridu
        já v ranní záři viděl Nereidu"

 Nechť historici, kteří budou psát dějiny Ruska v 1. třetině 21. století, podrobně vypráví o nepřekonatelném politikovi té doby, jehož jméno je Putin Tauridský.

http://izvestia.ru/news/567564#ixzz2w903qMeD

Žádné komentáře:

Okomentovat