Omlouvám se všem, kdo postrádají ve starších příspěvcích fotografie. Jsou začarované někde v googlových střevech.
Pracuji na jejich osvobození, ale chce to čas.

Prohledat tento blog

Nabídka z archivu

Zbavit svět lži je víc než odzbrojení

Následující text je skoro 60 let starý. Modlitba za pravdu Bože, který jsi stvořil národy a všem jsi vdechl touhu žít ve cti, zbav dneš...

neděle 9. prosince 2012

Kdo umí? Annette Dasch


Každoročně na den sv. Ambrože, to je 7. prosince, se v divadle La Scala koná slavnostní premiéra, která otevírá milánskou operní sezónu. Snad největší kulturní události Itálie se účastní prezident, vláda, diplomatický sbor a cena vstupenek šplhá k 1000 €. Letos padla volba na Wagnerova Lohengrina, což samo o sobě vyvolalo silnou negativní odezvu. Nejen, že je Merkelová nutí, aby spořili, ale ještě tahle potupa. Němec Wagner místo jejich Verdiho.

To však nebylo to nejpodstatnější. Po dlouhých zkouškách těsně před premiérou onemocněla jak představitelka hlavní ženské postavy Elsy von Brabant, tak i její cover. Ale naštěstí je umělecký ředitel Daniel Barenboim i šéfem berlínské Staatsoper, a tam je sopranistka Annette Dasch, která Elsu zpívala vloni v Bayreuthu a v Berlíně má představení až druhý den. Takže po noční domluvě v pátek 7. prosince ráno sedla s matkou a 10měsiční dcerou na letadlo a dopoledne už byla v divadle. 2 hodiny s režisérem, pár minut s dirigentem Barenboimem, který slíbil, že jí podrží a povede, zkouška a 5hodinové představení. Mezi tím v šatně kojila. Po představení, jehož byla hvězdou no. 1,  žádná slavnostní večeře. Hotel, postel a ráno do Berlína. Večer zpívá v Schillerově divadle v La Finta Gardiniera. Kdo umí, umí.


A umí ledacos: Třeba na tomhle klipu je ta Brunhilda s rohy, u klavíru je její sestra Katrin. A na TV kanále sat3 má už pátý rok svůj Annettes DaschSalon.

Annette Dasch v GaschSalonu

a tady s rodinou

Žádné komentáře:

Okomentovat