Omlouvám se všem, kdo postrádají ve starších příspěvcích fotografie. Jsou začarované někde v googlových střevech.
Pracuji na jejich osvobození, ale chce to čas.

Prohledat tento blog

Nabídka z archivu

Zbavit svět lži je víc než odzbrojení

Následující text je skoro 60 let starý. Modlitba za pravdu Bože, který jsi stvořil národy a všem jsi vdechl touhu žít ve cti, zbav dneš...

čtvrtek 25. října 2012

Ruský šanson

I když se svět globalizuje, a zvláště v populární muzice, existují specifické formy, charakteristické pro tu kterou zemi. V Rusku mezi ně patří bezpochyby šansón. Je v něm láska a smutek a kriminál a protest a tragedie.

Tragický byl osud titána a legendy ruského šansónu Vladimíra Vysockého (1938-1980), který se vydal a upil k smrti a tragický byl osud i další hvězdy, Michala Kruga (1962-2002), který byl zavražděn. A zavražděn byl i jeho vrah. Jeho "blatné" písně z prostředí kriminálů používající žargon NKVD a 10 let po autorově smrti se těší obrovské popularitě.

 Kolščik


nebo Vladimirskij central


Ovšem naprosto bleskovou kariéru udělal petrohradský herec a zpěvák Igor Rasterjajev (*1980).
První klip Kombajňori, kde se sám doprovází na knoflíkovou harmoniku byl natočen na mobilní telefon a na youtube pověšen počátkem roku 2010, a první koncert se uskutečnil na podzim téhož roku. Dnes lámou jeho klipy s téměř 20 miliony spuštění youtubové rekordy a je ruskou hvězdou první velikosti. Doufejme, že nepůjde ve šlépějích svých předchůdců a za 10 let bude živ a zdráv.
.
Kombajńori
Tenhle amatérský šot natočený na mobilu se za 3/4 r

Russkaja doroga


Žádné komentáře:

Okomentovat