Omlouvám se všem, kdo postrádají ve starších příspěvcích fotografie. Jsou začarované někde v googlových střevech.
Pracuji na jejich osvobození, ale chce to čas.

Prohledat tento blog

Nabídka z archivu

Zbavit svět lži je víc než odzbrojení

Následující text je skoro 60 let starý. Modlitba za pravdu Bože, který jsi stvořil národy a všem jsi vdechl touhu žít ve cti, zbav dneš...

úterý 3. července 2007

Nepříjemná pravda?


Pan Al Gore ve své nové knize "Útok na rozum" (The Assault on Reason) tvrdí: "Musíme zastavit shovívavost k odmítání a překrucování vědy. Musíme trvat na zastavení cynického používání pseudostudií, o nichž je známo, že jsou nepravdivé, k cílenému zamlžování schopnosti veřejnosti rozeznat pravdu." Gore opakovaně žádá, aby věda a rozum nahradily cynické politické pózy jako princip veřejné diskuse.

Pokud to myslí vážně, má nejednu příležitost to dokázat.

Tak třeba ve filmu "Nepříjemná pravda" (Inconvenient Truth) tvrdí, že ledovce v Himalájích se zmenšují v důsledku globálního oteplování. Přitom časopis Americké meteorologické společnosti Journal of Climate již v září 2006 oznámil: "Ledovce v himalájských horách se zvětšují, což uvádí ve zmatek panikáře globálního oteplování.... "

Gore tvrdí, že sněhové vrcholky Kilimandžára se zmenšují v důsledku globálního oteplování. Přitom v časopise Nature ze 23. listopadu 2003 se lze dočíst: "Ačkoli je snaha obvinit z mizení ledu globální oteplování, vědci se domnívají, že pravděpodobnější příčinou je odlesnění úpatí hory. Vítr, který není zvlhčován lesy je suchý a led se odpařuje.

Gore prohlašuje, že globální oteplování způsobuje růst počtu tornád. Přitom Mezivládní panel OSN o klimatických změnách v únoru sdělil, že neexistuje žádný vědecký důkaz potvrzující toto spojení.

Zvedne pan Gore rukavici, kterou si svým voláním po respektování vědy sám hodil?

Volně podle http://www.suntimes.com/news/otherviews/450392,CST-EDT-REF30b.article

Žádné komentáře:

Okomentovat